| cristinukamady a întrebat:

Buna tpu..Am o intrebare...DE vineri a inceput sa am cam manance pielea..am fost al urgenta si mi-a spus ca este o alergie.mi-a dat de facut niste injectii. Le-am facut dar mancarimile tot nu inceteaza. Vad ca acum am simptomele pojarului mai putin febra si tuse.Credeti ca am pojar sau ca imi vor trece mancarimile in urmatoarele zile. Eut inn minte ca am facut pojar cand eram mai mica. Nu imi e de alta.dar vineri este ziua mea si nu vreau as stau in casalaughingalfel nu cred ca era problema.laughing)Deci...ce credeti?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Hidrocortizon cu hemisuccinat asta ți-au făcut, teoretic trebuia să-ți treacă. Poți încerca alerid de la farmacie 1 pastila să vezi dacă te scapă de mâncărime.

| Anonim5566 a răspuns (pentru Azµre):

Medic? Prea le ai laughing

| Azµre a răspuns (pentru Anonim5566):

Pe undeva pe acolo.

| Anonim5566 a răspuns (pentru Azµre):

Ma gandeam eu happy

| cristinukamady explică (pentru Azµre):

Deci..nu poate fi vorba de pojar?laughingnu ma mai mananca atat de tare. ar avd ca am niste bubite mici si rosii care apar doar cateodata si sunt pe sub piele. Nu este pojar?

| Azµre a răspuns (pentru cristinukamady):

Nu