| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Am o intrebare, eok daca imi pun lentile de contact? Am diopria -7, port ochelari de 7 ani si am ajuns pur si simplu sa nu mai suport ochelarii pe fata. Al doilea motiv pentru care vreau sa-mi un lentile de contact este legat si de campul vizual, ca am impresia ca vin obiecte spre mine (cine stie, cunoaste...). Daca merg la oftamolog singura pentru a intreba medicul daca pot sa port lentile de contact ar fi vreo problema? Are ceva daca sunt inca minora? Am nevoie de acordul parintelui in scris sau ceva? Si dca ati putea sa-mi spuneti si pretul aproximativ. Multumesc frumos, funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kisses a răspuns:

Eu port lentile de 1 an și ceva, este ok. Merge sa Îți pui lentile la orice dioptrie și nu ai nevoie de acordul părintelui.Eu plătesc 250 pe 3 perechi de lentile. Schimb o pereche la o luna. Îți recomand lentilele Zaiss. Funda?