| Maria2005Kitty a întrebat:

Buna,TPU! happy
Am o intrebare mai intima...Deci,eu sunt foarte dezvoltata (am 11 ani) si imi vine acea secretie vaginala de aproximativ un an.Credeti ca mai este mult pana imi vine menstruatia? Imi puteti enumera simptomele PRIMEI menstruatii?

Multumesc! Dau funda :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cindarela a răspuns:

Buna si eu am 11 ani jumate! Si cred ca iti va veni! Dar in caz de orice e bine sa ii ceri mamei tale niste banuti si sa mergi la magazin sa iti cumprri niste absorbante cele mai bune cred sunt Always! Si iti pui in ghiozdan sau intr-o poseta mai mica 2-3 absorbante si sa ii zici mamei tale sa iti arate cum se pune nu se stie poate sa fie oricand!
funda?

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cea mai buna prietena in chestiile astea trebuie sa fie mama ta. Eventual o matusa, sau o verisoara mai mare, cu cine te intelegi mai bine.