| Editzelu a întrebat:

Otetul, sarea si bicarbonatul de sodiu pot fi folosite pentru albirea dintilor? Daca da, as vrea sa stiu daca au vreun efect negativ asupra lor.
Si in afara de asta, cunosc pe cineva care mi-a povestit ca din cand in cand foloseste inalbitor, solutii de curatat gresii, faiantza pentru a-si curata dintii si cei drept inca e viu si are dintii extrem de albi.E bine ceea ce face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| justyoung9 a răspuns:

Combinatia de otet, sare si bicarbonat e buna. Poti folosi doar bicarbonat si nu dauneaza.Dar solutia de curatat gresia nu e deloc buna...Chiar daca nu se inghite, tot mai ramane putin in gura si e toxica...

| Madayna a răspuns:

O combinatie intre bicarbonat de sodiu si capsune pasata este foarte buna pentru albirea dintilor dar nu folosita in exces pentru ca dauneaza, o data pe luna se perie dintii cu aceasta combinatie. Nici vorba de folosit solutii toxice de curatat gresia, doamne fereste.

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute