| edysimion a întrebat:

Am o masea care s-a rupt sub gingie iar acum este acoperita de carne in totalitate si ma doare rauu. Ce sa fac? Se poate scoate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se poate "scoate".

TREBUIE să mergi cât mai urgent la stomatolog!

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

Astepti invitatie speciala ca sa mergi la stomatolog? chiar nu puteti sa va rezolvati urgentele medicale la medic? dar mai aveti timp sa intrebati pe TPU? sunteti culmea!

Răspuns utilizator avertizat
| robroy a răspuns:

Dap, mergi la stomatolog, el te va ajuta.

| Antoniaaaaaaaa85 a răspuns:

Da. se poate pentru ca si eu ma avut mii dinacestea care spui tu de masele si mi-a extras-o si nu n-n-am simtit nimic. bine, conteaza si cu ce te amorteste, si cum ti-o scoate, si unde te duci acesta este parerea mea.