| Iulia2626 a întrebat:

Am o prietenă, are 11 ani.
Ea se considera foarte slaba, iar unele persoane îi spun că devine anorexica.
Ea are 31 de kg și 145cm inaltime.
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Anorexia este o boala psihica.
Ea este ok pentru inaltimea si mai ales varsta ei.
Stiu femeie de 1.50 m si are 38 kg la 28 ani, daca pune 4-5 kg se vede ca si cum a pus 10.

1 răspuns: