| alexdumitru a întrebat:

Am o problema! Am 14 ani si am 1, 50 metri ceea ce mi se pare foarte putin! am 37 de kilograme ceea ce cred ca e mai bun! Vreau sa ma inalt! Vreau sa mai pun vreo 10 cm pe mine! Nu stiu ce sa mai fac! Ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mezeicristina33 a răspuns:

Esti in crestere n ai cum sa cresti sau sa scazi esti bine asa pe parcurs o sa te inalti
esti bine asa
gandeste te ca altii la varsta ta arata mai rau
deci trage o conlcuziee? dar de ce vrei asta? vrei ca sa te vada fetili? glumesc

| alexdumitru explică (pentru mezeicristina33):

Nu de asta! Dar cam toti rad de ine si ma simt foarte prost!

| alexdumitru explică (pentru alexdumitru):

Mine*

| mezeicristina33 a răspuns (pentru alexdumitru):

Daca tu te iei dupa gura lumii? daca e mai important ce cred altii despre tine atunci nu ebine
tu simte te bine in pielea ta

| alexdumitru explică (pentru mezeicristina33):

Merci :*
Ai funda

| mezeicristina33 a răspuns (pentru alexdumitru):

Mersi

| Fcsb_Cosmin_1995 a răspuns (pentru alexdumitru):

Sefule esti la fel ca mine daca parintii tai sunt inalti atunci si tu vei fi ca ei. si in plus suntem in crestere

12 răspunsuri:
| BotezanDaniel a răspuns:

Buna! Psihologic, incearca sa ai o imagine buna despre tine! Nu incerca sa fii perfect, pentru ca incepi sa fii mandru si ingamfat.O solutie poate fii practicarea unui sport(inot, baschet)Eu sunt inalt, am 1.75, am vrut de mult sa scad in inaltime si se pare ca am mancat si nu am practicat nici-un sport.Inaltimea mi-am mentinut-o si sunt impacat cu mine.Nu cauta direct un scop! Cauta modalitatea de a te inalta, in timp ce esti impacat cu tine insuti! Nu cauta o rezolvre in viitor! Solutia problemei exista acum, in prezent, unde totul e prodund.Toate bune! big grin

| alexdumitru explică (pentru BotezanDaniel):

Cat sa mananc?

| mezeicristina33 a răspuns (pentru alexdumitru):

Daca mananci te ingrasi

| notyourbusiness23 a răspuns:

Poti practica inotul sau baschetul. Ajuta la cresterea in inaltime

| crybaby220 a răspuns:

37 kg la 14 ani? 1.50 m e bine. Nu ai cum sa fii mai inalt daca ai atatea kg. Nu zic asta ca sa te ingrasi

| anonim_4396 a răspuns (pentru crybaby220):

E ok sa ai masa egala cu a doua parte din inaltime (adica 50, din 1.50) minus 10. Adica el e oarecum ok la inaltimea asta.