| Anonimă1666 a întrebat:

Buna TPU.Am o problema.Am 17 ani, 1. 70cm si 58kg.Nu sunt grasa la corp, dar in schimb, la fata da.Am obrajii foarte mari, fata rotunda din cauza grasimii..Cum fac sa scap de grasimea de pe fata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Docmiau a răspuns:

Formatul facial este deseori moştenit si nemodificabil decât chirurgical. În cazul tău greutatea este ok. Poți încerca înot sau sală, poate prin redistribuire vei ajunge la rezultatul dorit.

| aXy99 a răspuns:

Nu prea ai cum, probabil ai mostenit asta de la parinti/bunici. Ai putea sa slabesti cateva kg, dar nu stiu daca merita.