| Bolton_Kevin_1919 a întrebat:

Buna TPU... am o problema. Aproape in fiecare zi imi curge sange din nas. Oarecum imi cirge sange destul de des de mic. Am fost la un control acum ceva vreme si nu am avut nimic. Stiti cumva care e motivul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LoredanaS19 a răspuns:

Probabil esti prea sensibil si de aceea ti se sparg prea des vasele de sânge, ar trebui sa ai puţin grija cand iti sufli nasul caci asta s-ar putea sa fie problemahappy sau caută pe net referitor la chestia asta probabil vei gasi ceva mult mai folositorhappy multa sănătatehappy

| Eko320 a răspuns:

Pai ar fi tensiunea, venele din nas sunt prea subțiri, stresul, alcool, etc.sunt mai multe cauze...o explicație trebuie sa fie, dar dacă ai fost la control si nu ți-au găsit nimic nu știu ce sa spun.si eu am aceeași problema doar ca la mine este mai rar