| Camelutsaa a întrebat:

Buna,TPU. Am o problema ce nu imi mai da liniste. Acum aproape o luna am fost cu prietenul meu la mare si tocmai eram pe ciclu (de pe 8 pana pe 11 a tinut). Am facut dragoste si de vreo cateva zile merg putin mai des la baie, si am niste stari de greata. Acum 2-3 saptamani am facut un test de sarcina si nu aveam nimic. Am facut si ieri unul si la fel,nu am nimic. Astazi mi-a venit si ciclul(mie imi mai intarzie cateodata, alteori imi vine mai devreme)... insa mi se pare ca nu imi curge atat de mult... Credeti ca este vorba de o sarcina? M-am gandit ca dupa ce imi trece ciclul acum, sa mai iau un test. Ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

Asta e doar in mintea ta, ti se pare, iti este frica, mintea iti face feste! Stai calma, nu ai nimic!

| Mayar a răspuns:

Mai bine intrebi un medic. Intra aici >> http://www.assb.ro/ si vorbesti online cu un medic;)

| pietrean a răspuns:

In momentul cand ai fost la mare, fiind in perioada de ciclu, sigur nu ai cum sa ramai insarcinata.
Perioada fertila ar fi cam de 3-5 zile. Ovulul, care se elimina cam pe la mijlocul ciclului menstrual, traieste cam 3-5 zile, iar spermatozoizii traiesc 1-2 zile.Cred ca dai bani degeaba pe testere!
Ciclul menstrual, normal ar fi cam de 26-30 zile.
Mai bine, fa niste analize,cu trimitere de la medicul de familie(se fac gratis daca esti eleva,studenta,salariata). Oboseala,stresul, lipse de vitamine si minerale, deshidratarea, etc, pot fi diverse cauze.

| Camelutsaa explică (pentru pietrean):

SI crezi ca starile de greata sunt din cauza oboselii, stresului si panicii pe care o am din cauza asta? Astazi nu am putut sa mananc o briosa pentru ca imi venea sa vomit...

| pietrean a răspuns (pentru Camelutsaa):

Scumpa mea,nu sunt medic,sa fiu sigura!
Daca ai probleme cu colicistul,din cauza stresului,poti sa ai stari de voma. Daca ficatul este obosit,la fel. Daca,nu te odihnesti de ajuns,nu dormi cat trebuyie, daca te doare capul, iar poti sa ai stari de voma, lipsa pofta mancare.
Cu cat te stresezi mai mult, cu atat poti sa ai probleme mai mari de sanatate.Fa analizele la sange(se fac gratuit) si o sa descopere medicul de unde ai starile de rau.
Nu cred ca esti insarcinata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
A-ti facut protejat cand ati facut-o?
Daca ti-a venit si ciclul, nu e vorba de nici o sarcina!
Stai linistita.
Te pup!

| TofanCristi a răspuns:

Nu e nici o sarcină.

| Instagrama a răspuns:

Ai facut o fiind pe stop? stai linistita, sigur nu e vorba de sarcina.Pentru linistea ta interioara ia ti inca un test dar mai mult ca sigur nu ai nimic

| RosyInferno a răspuns:

Din moment ce ai facut atatea teste de sarcina si au iesit negative si iti vine ciclul normal, nu cred sa fie vorba despre o sarcina. Cel mai bine este sa te duci la un medic, deoarece el iti poate spune exact.