| LittleSpecial a întrebat:

am o problema de aproape 2 saptamani imi tot apar niste bube ca muscaturile de tantar dar atunci cand ma scarpin mi se exstind foarte mult adica ajung pana la 3-4 cm sau chiar mai mult, se umfla si sunt fierbinti. Mi-au aparut si pe buze si s-au umflat, iar in general imi apar in zonele mai sensibile sau unde am vergeturi, nu dureaza mai mult de cateva ore. La doctor nu am putut merge pentru ca nu sunt in tara si aici nu poti merge la doctor fara asigurare de sanatate. Va rog sa ma ajutati cu un sfat, ce pot face sa nu-mi mai apara pana cand vin inapoi in Romania sau daca aveti idee ce este, toxiinfectie sau nu stiu...Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Marihonaa a răspuns:

Si mie mi se intampla. Nu e nimic grav.
Cu bubitele pe corp.
Dar cu cele care cresc pe buze habar-n-am
Poate ca e ceva herpes adica tot o bubita.
Sper sa nu fie chiar nimic grav.
Sanatate te pup :*

| LittleSpecial explică (pentru Marihonaa):

Mersi oricum, era doar o toxi-infecţie alimentara, făcusem alergie la ciocolată laughing), mi-a trecut dupa 3 zile happy.

2 răspunsuri:
| Marihonaa a răspuns:

Ma bucur ca te-ai facut bine. happy