| ionut20133 a întrebat:

am o problema. De cateva zile tot simt un nod in gat, ma cam jeneaza uneori m-am uitat in gat nu vad nimic doar putin rosu. Tin sa mentionez ca sunt fumator, am 20 de ani si beau foarte mult sucuri acidulate, am observat ca daca nu mai beau atat acidulat nu il mai simt asa tare. Daca o mai avut cineva senzatia asta de nod in gat ce as putea face? Ceva remedii naturiste sau orice momentan nu-mi permit sa merg la ORL sa vad exact ce as avea...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai discutam cu un coleg exact treaba asta și am concluzionat că ăsta e modul în care corptul tău zice: lasă dracului țigara

| MihaiNicu23 a răspuns:

Corpul tau iti da semnale sa lasi tigara.

| Lostlyric a răspuns:

De obicei, intrebarile astea isi dau singure raspunsul. Nu e mai simplu sa renunti la sucuri acidulate si sa o lasi mai moale cu fumatul? E foarte-mega-extra normal sa ai iritatii.
Cumva, rad in sinea mea. Si eu sunt fumatoare. Dar treaba cu "permisul", c'mon! Stii foarte bine cat costa tigarile pe o singura luna. Si stii si cat costa o consultatie ORL. Iti spun eu: o treime din pretul tigarilor. laughing