| ReMusS a întrebat:

Buna TPU am o problema de vreo 4-5 luni ma doare sub coaste in partea dreapta, dar nu ma doare doar cand sunt racit si cand tusesc.
Nu cred ca ar fi apedicitele pentru ca apendicitele este jos nu sub coaste.
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Posibil să fie de la plămâni, sau poate un junghi intercostal, tot odată poate fi de la ficat nu se știe până nu vezi un medic!

2 răspunsuri:
| AlbaAura a răspuns:

Se poate sa fie o nevralgie intercostala.O raceala datorata probabil curentului, frigului sau poate stai undeva langa geam sau unde trage aerul conditionat.Protejeaza-te cu ceva haine mai groase si ia niste antiinflamatoare cateva zile.Ketonal,diclofenac,flamexin sau midocalm.De trei ori pe zi dupa mancare. Daca ai probleme cu stomacul e bine sa iei dimineata cate un omeran si evita sa mananci prea sarat in aceasta perioada cat iei medicamentele.Sanatate!

| luisanamy a răspuns:

Cel mai bine mergi sa te consulte un medic, sa nu se agraveze problema.