| Adellina95 a întrebat:

Am o problema, imi cade foarte mult par, si nu stiu de ce.nu m`am vopsit niciodata si nici nu folosesc placa! Vreau sa stiu ce as putea sa folosesc, sa nu imi mai cada.astept sugestii. funda pentru cea mai buna sugestiehappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| katherine09 a răspuns:

Trebuie neaparat sa mergi la un medic dermatolog si endocrinolog sa iti dea sa faci niste analize.
Ai fost stresata in ultima perioada? Si asta ar putea fi motivul.
In orice caz va trebui sa iei niste vitamine pentru par de exemplu revalid, un sampon pentru caderea parului de exemplu vichy, klorane, ducray, un balsam, si un spray sau fiole. Hairgrow este foarte bun.
Dar ti-am spus daca este din interior degeaba te dai cu tot felul de sampoane si lotiuni. Asa ca trebuie sa faci analize. Doctorul va stii ce analize trebuie sa faci.

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Mergi la medic, poate fi o carenta de vitamine si minerale sau pur si simplu stresul!

| RougeEttiquete a răspuns:

Poti sa folosesti ulei de ricin, ajuta foarte mult radacina si intareste firul! Crede`ma ca merge.Pwp:*

| miranda a răspuns:

Buna!
Incearca sa folosesti ulei de masline, ulei de ricin, o fiola de vitamina A si un galbenus de ou. Faci din toate astea o masca pe care o aplici pe par si stai asa cu ea vreo 2 ore dupa care te speli. Mai poti folosi si o solutie de la Gerovital Plant care contine petrol, vitaminele A si E si ulei de ricin. Totusi ar fi indicat sa-ti faci si o serie de analize! Sper ca te-am ajutat. Ai grija de tine!
Pa! :*

| mihaela_6661 a răspuns:

Buna.uite eu cred ca raspuns la aceatsa intrebare e sa ignorezi fenul de uscat...placa si alte aparate p/u par.sa nul vopsesti o perioada kit el kade, sal pipepteni bine sal lasi impletit.sa folosesti sampunurile cele mai simple chiar daca vei face putina matreata...nu folosi balsam.si nici sapmonuri scumpe.ascolta.