| irinusca264 a întrebat:

am o problema! Luni am facut-o pe grozava si am stat in poarta la handbal iar un coleg a tras la poarta si m-a lovit in deget. De atunci ma doare tare si medicul mi-a zis ca am o contuzie si Mai avusesem acum 1 saptamana mana in ghips pentru ca mi-am rupt degetul tot la handbal. Intrebarea este: as putea sa joc Maine handbal tinand CONT ca nu ma doare mana cand arunc la poarta, pasez sau prind mingea. P.S. Maine avem un meci important cu clasa adversa si e ultimul meci din an

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu merita, mai tarziu vei avea de suferit din cauza contuziilor repetate. Dar daca tot vei juca, atunci ai grija sa-ti protejezi mainile bine.

| DaffyDuck a răspuns:

Salut!
Dupa mine,nu sunt prea sigur,dar avand in vedere ca te doare, nu stiu, vezi maine daca te mai doare asa de mult.
Daca inca te mai doare, sfatul meu ar fi sa nu te joci.S-ar putea intampla ceva.
Ma rog, sper ca te-am ajutat!

| irinusca264 explică:

Nu ma doare cand joc, am incercat

| anonimalma a răspuns:

Eu zic sa nu participi oricat de important e. Sanatatea ta e mai importanta.

| PopUpVintage a răspuns:

Haha, si eu am patit la fel la baschet. Am avut si eu o contuzie si cu toate astea am vrut sa particip la un meci - nu era prea important oricum. Cand am inceput sa joc am simtit ca mor. Nu aveam voie sa ies din teren si ocoleam tot ce vedeam, de frica ca oamenii care alergau cu mingea sa nu ma loveasca. Eu in locul tau as alege sa nu particip la meci.winking Funda?