| LarisaXx a întrebat:

Am o problema si am nevoie de cateva sfaturi in legatura cu aceasta. Acum cateva luni, noaptea, pe la 12-1, inainte sa adorm am auzit voci. Aveam ochii inchisi si am auzit pentru inceput o voce de femeie asemanatoare cu aia care prezinta stirile. Nu intelegeam ce zice si, duoa putin timp, am mai auzit o voce joasa de barbat care vorbea peste vocea de femeie. Si vorbeau unu peste altul, eu neintelegan ce spun. M-am enervat si, adormita cum eram, le-am spus sa taca. In timp ce vorbeau, ele s-au oprit dar inca le sinteam prezenta, stiam ca sunt acolo si ma asculta. Dupa au inceput iar sa vobeasca si mi-am zis sa le ignor si am adormit...cateva luni nu s-a mai intamplat nimic pana cand eram intr-o excursie de cateva zile si cand eram in autocar si ma uitam pe geam, am auzit o voce de barbat care mi-a spus "Oh, shut up". Recent, seara mai aud conversatii intre mai multi oameni, iar cand deschid ochii vocile inceteaza. Cateva sfaturi, va rog? Tin sa mentionez ca am 16 ani, nu am consumat substante dubioase. Am scris aici pentru ca nu vreau sa imi ingrijorez familia sau prietenii. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Du-te la psihiatru.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru T0T):

Erau pe stiinta si filozofie niste persoane asemanatoare.doar ca acelea aveau vise premonitorii. Puterea ta e alta, esti asemenea Melindei Gordon, daca desavarsesti aceste abilitati ai putea sa ajuti multe spirite in a isi gasi linistea.Esti doar speciala, ba mai mult, inzestrata

| T0T a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Aaa și tu te uitai la serialul ăla...Ce timpuri...

| pufulescu a răspuns:

Chestia asta mi s-a intamplat si mie. In momentul cand adormi, esti obosita si e liniste perfecta in camera creierul lucreaza in mod ciudat. Ce auzi tu sunt doar niste ' ecouri ' produse de catre creier. Nu e vorba de vreo afectiune psihica, stai linistita!
Vor disparea de la sine. Asa cum spui si tu, nu se intampla zilnic. Du-te la doctori doar daca se repeta foarte des intamplarea si iti da alte stari neplacute! Oricum nici un medic nu stie exact cum functioneaza mintea si creierul uman.

| implant a răspuns:

Multe persoane aud voci, nu e o chestie chiar atat de grava. eu totusi ti-as recomanda sa le spui alor tai despre asta