| Osana254 a întrebat:

Bună TPU! Am o problema și nu știu dacă s-a mai confruntat cineva cu asta.
Dimineata și seara îmi apar niște pete ca mușcăturile de țânțari, pe gat și mâini ce ma mănâncă groaznic, plus pete roșii în talpi și palme.Trec la o, ora doua după ce ma trezesc sau seara după ce ma pun sa dorm dar nu pot înțelege ce sunt.
A mai pățit cineva? Ar fi indicat mersul la medic sau poate fi foarte ceva de moment pe baza de stres sau habar nu am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| TimberWolf a răspuns:

La medic taticule! habar n-am ce o fi, alergie probabil.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Dacă ai fost răcită de curând este urticarie şi trece singură. Ai avut vreo infecție virală? Poți să iei un antihistamin că ajută cu mâncărimea.

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil alergie la ceva.

| 2FanMessi2 a răspuns:

Mergi cel mai bine la medic, și îți recomand igiena fetelor de perna/pătură etc. Probabil este vreo alergie, nu știi exact pana nu mergi la medic. Sănătate multa!

| Mindfulness a răspuns:

Daca dispar temporar e alergie, daca nu dispar sunt cauzate de ploșnițe.