| cristiantonea31 a întrebat:

am o problema... crying unghia mea mare de la piciorul drept e incarnata crying de un an... am tratat-o mult timp si intr-o seara am reusit sa tai o bucata de unghie. a curs foarte mult sange :-ss dar tot nu a trecut, nu ma doare decat cand strang degetul. ajutor! crying(((((((((((((((((((((((

Mersii crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Pentru ca nu ti-ai taiat unghiile cum trebuie de la inceput.
Cand le tai, marginile nu trebuie sa fie in colturi entru ca o data ce iti creste unghia, ea intra in carne.

Cand ai taiat-o acum ti-a curs sange pentru ca bucata aia din unghie iti intrase deja in carne.

E normal sa te doara, pentru ca ai taiat bucata aia. Dezinfecteaza-l si curata-l calumea

| DerpyXD a răspuns:

Eu zic sa te duci la doctor, daca nu poti sa mergi chema o ambulanta....Cred ca o sa iti faca anestezie, oricum nu iti face grij ca nu o sa te doara, imi pare singer rau pentru tine!

| cristiantonea31 explică (pentru DerpyXD):

Mersi mult pentru sfaturi happy mama mea e medic si se va ocupa azi happy

| wizzkidon a răspuns:

Ehh, aceeasi problema am avut si eu (numai ca eu la ambele unghii mari de la picioare)sincer, timp de 2 ani am avut durerea asta ( m-am operat de 2 ori, degeaba... aceeasi durere dupa un timp ) A treia oara... cand am vazut ca se "reface" la loc, am fost la doctor urgent, iar doctorul mi-a spus, ca ar mai fi nevoie de inca o "operatie" ( nu te gandii ca a durut sau chestii din astea ) in care mi-a ars o parte din unghie ( adica in locul unde era durerea, a ars acel loc adica unghia, ca sa nu mai creasca niciodata ) incer, de atunci, nu am mai avut nici un fel de problema. Stiu ca tu ai vrea sa gasesti alta modalitate fara a te "opera", dar nu e straight face
In orice caz, consulta doctorul.