| Lov3spiritK a întrebat:

TPU, am o problema urgenta... am ragusit rau si am nevoie de un tratament rapid. Daca ar fi si ceva care sa ma tina cateva ore, sa imi revina vocea. Am maine de cantat si poimaine de tinut ora la muzica. Help! Urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iugas a răspuns:

Pana maine nu mai vorbi deloc. Ia un amestec de miere cu lamaie in proportii egale si bea ceai dintr-un amestec de nalba cu musetel.
In extrema poti incerca si gargara cu apa calduta la un pahar cu apa sare (1/8 lingura) si bicarbonat (1/4 lingura).

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lapte fierbinte cu miere si gălbenuș de ou, prepparatul se numeste șodou e super bun.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Reteta e buna, la temperatura esti prea generos - fierbinte irita mai rau si nu face bine niciodata. Mierea pusa in lichide fierbinti pierde mult din proprietati. Iar dupa ce tragi incet de tot o cana de asta pe gat nu se mai rastoarna nic pe gat. Stiai dar ai uitat.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Vă multumesc, nu stiam, o zi frumoasă.

| Annemariex3 a răspuns:

Gasesti Homeogene la farmacie, este super bun. Zic din experienta big grin