| RAf1224 a întrebat:

Am observat că de un timp,când alerg sau depun mai mult efort fizic, încep să amețesc și văd în ceață.
Mi s-a întâmplat prima dată acum aproape două săptămâni, când eram la patinoar. Am căzut jos,(nimic grav, nu m-am lovit la cap sau ceva gen, am căzut "încet".) iar când m-am ridicat eram foarte amețit și nu am mai putut patina câteva minute.
Și de atunci mi s-a mai întâmplat de vreo două ori când am alergat(inclusiv azi). Sfaturi? Ce credeți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa te trimita la niste investigatii serioase, fiindca nu e de gluma!

Lipsa de antrenament, tensiune arteriala scazuta, anemie, lipsa de calciu, lipsa de vitamine etc.
Oricare poate provoca asemenea senzatii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sfat, mergi la doctor, ce credem? Credem că el stie ce ai, nu noi.

| CuriousStuff a răspuns:

Du-te la medic sa-ti faca analize si pe urma sa te trimita la un specialist, poate fi orice de la o carenta de ceva pana la stenoza arterelor cefalo-bazilare sau carotide, daca ai colesterol foarte mare de mai mult timp. Sunt multe boli care trebuie verificate pe rand pana o gasesti pe cea care iti da tie simptomele astea, si noi pe net nu avem cum sa-ti facem analize si investigatii, asa ca fugi la medic.

Multa sanatate.

| vocea a răspuns:

Cred ca ai o lipsa de calciu, incearca sa bei niste ceai cu miere si lamaie, sa bei niste ou frecat cu miere si cu lapte cald si o sa te ajute, daca nu mergi la medic.

| Veverita229 a răspuns:

Esti obisnuit cu efort fizic sau stai toata ziua acasa?

| Cuțu2 a răspuns:

Mergi la doctor.
Ce cred ca ai:probleme cu glicemia
Sau......alte chestii care tin de sange si de inima. Astea sunt niste simptome care apar la mai multe boli.
In cel mai bun caz esti prea stresat si ar trebui sa te relaxezi. Dar totusi mergi la doctor. Sper ca ti-am fost de ajutor.