| Bianca777 a întrebat:

Am observat ca dintii mei spre exterior adica pe margini sunt transparenti. Ma spal de obicei de 2 ori pe zi, dar am o lipsa de calciu. Poate fi de la asta? Ce trebuie sa fac, si cand merg la dentist ce va face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Stai chill acasa, n-ai nimic - smalțul e transparent și pe extremități asta e vizibil