| FearOfTheDark a întrebat:

Buna TPU.
Am parul ondulat si as vrea sa mi-l indrept,dar maica-mea zice ca mi-l ard(e adevarat ca am parul foarte sensibil).
Imi sta bine cu parul ondulat,dar parca mai bine cu parul drept.
Acum stau sa ma gandesc daca vreau sa imi ard parul doar ca sa arat bine.
Si totusi,exista vreun sampon,crema, ceva care sa mai aranjeze putin parul? Eu il am pretentios si mi se incurca imediat.
Dau si funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Dacă e până acolo, chiar şi uscătorul arde puţin părul...
Bineînţeles, placa e tot mai dăunătoare părului... Eu zic să foloseşti cât mai rar placa, şi să încerci să îl laşi aşa cum e...

| ann19 a răspuns:

Poi eu m-am tot intins cu placa pana mi l-am ars si am fost nevoita sa tund mult din el, asa ca nu te sfatuiesc sa apelezi la placa in fiecare zi. Poti totusi sa ti-l intinzi de cateva ori pe luna, dar sa il protejezi cu un ulei cde par

| WildS0ul a răspuns:

Pai...e adevarat ca se arde rau. Orice ai folosi tot se arde, stiu pentru ca si eu sunt la fel laughing Eu, una, cand mai vreau sa ma indrept folosesc serul termoprotector de la gerovital dupa ce ma spal pe cap. Poti sa folosestisi o masca de par la radacina si pe toata lungimea parului daca nu ai probeme cu sebumul. Totusi, cred ca cel mai bine ar fi doar sa te folosesti de placa sa il mai indrepti la varfuri sa il aranjezi cat de cat.winking sper ca te am ajutat >big grin

| madalllina a răspuns:

De ce mereu fetele cu par ondulat isi doresc parul drept? Eu am parul drept si chiar daca vreau sa imi fac cateva bucle nu imi stau. Dar daca iti doresti sa ai parul drept te sfatuiesc sa nu abuzezi de placa si sa folosesti o sulutie pentru placa. eu tocmai mi-am comandat una pe care mi-a recomandat-o coafeza si este de la babyliss. Am intrebat si o prietena care o foloseste si mi-a spus ca are efect, iti face parul mai moale si usor de indreptat si bineinteles il protejeaza