| Maxim96 a întrebat:

Am racit, tusesc si ma doare in piept.Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Mergi la medicul tau de familie pentru un consult si tratament. http://www.i-medic.ro/articole/raceala-cauze-si-remedii-naturiste

| darrio2007 a răspuns:

Paracetamol,aspirina.Ala e om sanatos.Care raceste vara.Sanatate multa.

| HurremSultan a răspuns:

Bună.
Îţi recomand să bei ceai Fervex. E foarte bun. Şi să mergi la medicul de familie. Pa, pa.

| RuxandraBianca a răspuns (pentru HurremSultan):

Nu. in niciun caz fervex. l-au interzis dar poate ca unele farmacii il mai au
http://www.descopera.ro/......tul-fervex

| BiuL a răspuns:

Sa te duci la doctor.
daca te doare in piept exista posiblitatea sa ai pneumonie si ai nevoie de antibiotice, sau ar putea sa fie totusi doar o alergie, dar asta doar medicul iti poate spune.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Cum ce sa faci? Sa te rogi la dumnezeu ca doar pastilele sunt date de stiinta si stiinta e lucratura ghiavolului. Nu? Ei nu...

Răspuns utilizator avertizat
| anacolda a răspuns:

Miere cu tinctura de propolis si laptisor de matca, o lingura de 3-4 ori pe zi. La 1 kg miere, se pun 25 g laptisor de matca si se tine in frigider. La lingura de miere cu laptisor de matca se pun 30 picaturi de tinctura de propolis si se ia cate putin ca sa unga zona bolnava a gatului. Mananci fagure. Daca nu trece, faci amestec de pudre(rasnesti cu rasnita de cafea) de plamanarica, lumanarica si iei cate o lingurita de amestec de trei ori pe zi. Si bei un ceai de nalba, radacina, cam o lingurita la o cana de apa.
http://vindecarenaturista.blogspot.ro/

| KiDaAnDrEeA a răspuns:

Pai... sa mergi la medicul de familie? ce zici? cum suna?

| Andree69 a răspuns:

Mergi la un control ca să te asiguri că nu e nimic grav, apoi vezi ce îți prescrie medicul. Așa este cel mai sigur.