| MyHeartIsBroken a întrebat:

Bună TPU happy. Am rubeolă de sâmbătă și până acum nu am făcut nici febră și nu am avut probleme. Sâmbătă mi-au apărut bubițele pe piept și duminică s-au extins pe tot corpul. Sora mea a fost la doctor și a zis că trebuie să stau acasă 7 zile, deci luni pot merge la școală. Acum e joi și au început să-mi dispară petele, dar nu de tot, mai am puțin pe mâini și pe picioare. E ok dacă luni ies? Sunt 10 zile și am de gând să-mi fac baie duminică. Dau fundă.sad Mulțumesc kiss.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bulin a răspuns:

Dus iti poti face oricand baie sa nu iti faci.Prin baie intelegem sa stai in cada in apa.Ar fi de preferat sa stai 2 saptamani in casa pentru ca inca mai elimini virusi si ii poti imbolnavi pe altii.

| MyHeartIsBroken explică (pentru bulin):

In afara de faptul ca ii pot imbolnavi pe altii mi se mai poate intampla ceva? Adica daca eruptia deja a disparut si nu mai prezint niciun alt semn mai pot face ceva, sa imi apara iar bubite crying?

2 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Bubite nu iti apar nu au trecut inca 7 zile posibil sa apare complicatii nu este nici o problema daca mai suporti cateva zile. Nu uita ca si in interiorul corupui tau sunt acele bubite pe organe etc.