| Bogdan_9316 a întrebat:

Buna TPU
Am scolioza, nu e grava deloc, are 10 grade sau si mai putin.
Faza e ca acum intru in clasa 12-a, dupa ce termin vreau sa ma inrolez in armata. Si ma tem sa nu ma respinga pentru chestia asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sebastian321 a răspuns:

Nu e ceva groaznic sa ai scolioza în ziua de azi... aceasta a devenit una dintre problemele secolului nostru! Îți recomand exerciții de streching/întindere, aceste exerciții îți vor crea o mobilitate mai mare. Și stai liniștiți cu armata dacă încă îți mai ridici bratul și ești capabil de câteva tracțiuni și flotari o sa intri și acolo. Mult noroc!