| al3_9910 a întrebat:

Buna TPU.am si eu cateva intrebari in legatura cu ceaiul verde.este cineva pe aici care consuma acest ceai? sau ce stiti despre el? ce sfaturi imi puteti da? sau recomandarithinking va multumesc mult:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| drifter_5260 a răspuns:

Da, consum ceai verde, este recomandat pentru uzul zilnic. Este bun la orice, nu are efecte adverse, si este recomandat chiar pentru constipare. Deci consuma cu incredere

| roxanikaroxanne a răspuns:

Pai... ceaiul verde este foarte bun! depinde si de organismul tau ...sa bei o cana in fiecare dimineata

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Eu consum zilnic ceai verde, insa doar o cana.Nu mai mult! Si neindulcit sau maxim o lingurita de miere!
Ceaiul verde purifica si infrumuseteaza!
http://www.copilul.ro/......-a962.html

Consumat in exces dauneaza ficatului si rinichilor!
(neoficial, probat pe propria mea piele, constipa)

| DrDeath a răspuns:

Eu biau ceai verde, mie sincer imi place la gust.Nu ma dau in vant dupa el dar il consum.Nu cred ca are efecte impotriva la ceva...Nu stiu

| yanis a răspuns:

Hmmm...las-o mai moale cu ceaiurile verde sau negru.esti prea mic(a)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai probleme cu stomacul nu e recomadat. este laxativ happy

soothe
| soothe a răspuns:

Poti consuma ceai verde de la o varsta frageda. Ai alaturat un articol pe care l-am scris in legatura cu acest subiect
http://www.soothe.ca/articole/dietot5.htm

| Awndre a răspuns:

Ceaiul verde este sanatos, dar sa nu bei in exces deoarece poti da afara vitaminele de care corpul tau are nevoie. O cana pe zi e ok. big hug Cred ca se si slabeste de la el, dar combina-l cu o alimentatie sanatoasa ( fara sucuri, dulciuri sau prajeli). Succeshappy