| DacaTotMiaiVazutNumeleRaspundeSiLaIntrebareaMea1 a întrebat:

am si eu nev de un sfathee hee. Ieri am iesit din spital si am miau scos branula. acum in locul branulei s`a umflat si sa inrosit foarte tare nu stiu ce sa fac plzz puppy dog eyes un sfat Funta >:-

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu mi-as pune compresă cu apa rece sau la temperatura camerei. Iei o batista sau un material si il uzi, apoi il infasori la mana cu problema. Pune o carpa uscata deasupra si o legi cu o ata, sa nu o pierzi prin pat ca risti sa te uzi. Repeti de cate ori se usuca cârputa. Trece.

1 răspuns:
| bulin a răspuns:

Tot ce iti pot da este un sfat pentru branulele viitoare happy. Cand ai branula sau cand iti recolteaza analize, dupa ce ti-o scoate tine apasat tare aproximativ 5 minute pentru a nu se produce vanataie (hematom). Acum nu ai ce sa faci eventual o compresa cu apa rece dar nu va face minuni.