| Justmeandmysmile a întrebat:

Buna tPU am si eu nevoie de ajutor. Ieri a fost ziua mea si am bagat in mine tone de bomboane cu ciocolata /martipan.Azi am mancat un iaurt dimineata, la scoala un bake rolls, acasa cartofi copti si nu stiu de ce mi-e greata, ca doar azi n-am mancat ceva care sa nu-mi priasca, iar cartofi copti mananc mereu, in plac dar cand mancam am simtit ca mi-e greata si m-am oprit.Ma gandesc sa nu fie de la bomboanele de ieri, plus ca am nimerit 2 cu lichior expirate. Da n-ar fi trebuit sa-mi fie rau ieri? Ce s-o fi intamplat? Fundita! >PS nu vreau medicamente. AM baut apa minerala, da degeaba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Probabil ai facut o indigestie de la atatea bomboane si combinatii de le-ai facut, cred ca de la indigestie vine greata.Ca sa scapi de senzati a asta de voma iti recomand sa-ti faci un ceai de musetel.Ai sa vezi ca o sa-ti treaca dupa ce o sa-l bei!

2 răspunsuri:
| gigel68 a răspuns:

Incearca o doza de cola. la mine face minuni, pot sa mananc si de pe jos, dupa o cola nu am nimic.

| AxYxD a răspuns:

rolling on the floor2 bmboane expirate...pai logic ca e de la ele.sau poate sa fie ca ai mancat prea mult si te-ai balonat stai in pat ca n-ai ce face rolling on the floor