| Iuliana_Andreea_1996 a întrebat:

Buna TPU! Am si eu nevoie de un sfat, nu stiu ce sa fac, sunt putin speriata.
De anul trecut in august(2020) pur si simplu am simtit la cap in partea stanga ca si cum m-ar tine ceva de cap, gen ca o apasare ca ma jeneaza ceva acolo, nu e durere. Doar pe partea stanga. Am crezut ca o sa treaca, am facut un Rmn tot in luna aceea din cauza altui motiv, trebuia sa repet RMN din cauza unui chist inofensiv. Am fost la doctor, dar a zis ca totul e in regula. Daca se vedea ceva pe RMN imi spunea. Totusi ce este cu acea parte stanga? Mentionez ca am si la dentist si aveam un premolar care nu a cazut singur si ala care trebuia sa creasca impingea in asta, am fost mi l-a scos. Iar acum 2 luni a erupt dintele, doar ca e intr-o parte si imi apasa pe gingii si pe masele. Poate fi si din cauza asta? E tot in partea stanga dintele care a iesit.
Iar ceea ce simt eu mai mult seara cand ma pun in pat. Restul zilei parca nici nu simt nimic. Repet este ca si cum as avea ceva pe cap si ma strange asa... uneori mai si pulseaza. Ma gandesc sa ma duc sa repet iar RMN-UL.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate sa fie si un muschi care are probleme.

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil sa fii fost de la dintele care ulterior ti-a fost scos si care ti-a creat acolo o infectie mica, locala si asa a aparut disconfortul.
va trece cand nu vei mai da nici o importanta acelei dureri si chiar nu ai avea motive de ingrijorare odata ce ai facut RMN si medicul ti-a spus ca nu-i nimic. Chiar nu-i nevoie sa repeti RMN-ul!
Iar cand te pui in pat, nu simti nimic, doar iti imaginezi din cauza fricii. relaxeaza-te si autosugestioneaza-te ca nu-i nimic si vei vedea ca-n 2-3 zile ai si uitat de obsesia asta.

| Frank51 a răspuns:

Poate să fie una dintre sutele de cauze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi din cauza acelui dinte, asta stomatologul te poate lamuri, poate fi și un simptom al anxietății, pot fi mai multe cauze necunoscute.