| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca daca legi o alunita iesita cu par de cal si lasi asa cateva zile, o sa cada alunita. E adevarat? As vrea sa-mi raspundeti repede.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Eu nu am auzit in viața mea așa ceva.

| nelyjoly a răspuns:

Mai crezi in Mos Craciun?

| Emanuela23 a răspuns:

Da,este adevarat, asa a facut prietena mea

| Eusiatat18 a răspuns (pentru Emanuela23):

Sti cumva daca ramane cicatrice?

| Emanuela23 a răspuns (pentru Eusiatat18):

Nu ramane.Dar nu face de capul tau nimic

| Emanuela23 a răspuns:

Dar trebuie sa consulti un dermatolog, sa nu faci de capul tau.

| anastasia3345 a răspuns:

Eu mi-am legat alunita cu atasi a mers, fara cicatrici si alte complicatii. Dar te sfatuiesc sa mergi la un dermatolog. Poate mie nu mi s-a întâmplat nimic dar nu ai de unde sa stii ce consecinte exista. Sau tr poti duce la farmacie. Exista uleiuri speciale pentru astfel de alunite insestetice.

| Eusiatat18 a răspuns (pentru anastasia3345):

Cam in cate zile ti-a cazut alunita?

| anastasia3345 a răspuns (pentru Eusiatat18):

Am tinut ața o singura zi, mai precis peste noapte, dupa, de dimineata m-am speriat pentru ca se umflase putin si am decis sa dau ața jos si sa continui sa pui oțet de mere pe ea, apoi s-a uscat si a devenit ca o mica stafida, nu simțeam nici un fel de durere, apoi m-am hotarat sa o tar singura si am scos-o fara probleme. Aveam 14 ani si era in zona axiala, dupa doi ani nu mai am nimic nicio problema, niciun fel de semn.

| AnonimInteligent a răspuns:

Chiar nu-mi mi-am dat seama despre ce vorbesti cum adica Am auzit ca daca legi o alunita iesita cu par de cal...ciudat