| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca poti scapa de o alunita iesita sau cum se spune, cu par de cal. Adica legi alunita cu parul de cal si o lasi asa cateva zile si dupa o sa cada. E adevarat? As vrea sa-mi raspundeti repede.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Nu are nici o legatura ca e par de cal sau altceva. Ideea e ca strangand baza alunitei ii intrerupi alimentarea cu sange, se cangreneaza, se usuca si cade. Nu e cea mai safe varianta, dar functioneaza.

| Eusiatat18 a răspuns (pentru Holiday):

Dar o sa ramana cicatrice, sau nu?

5 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Da e adevarat, iei din coama nu din coada si legi strans.

| Eusiatat18 a răspuns (pentru HadesSs):

Multumesc pentru raspuns. Sti cumva si cam in cate zile o sa cada alunita?

| Eusiatat18 a răspuns (pentru HadesSs):

Multumesc. Sti si cam in cate zile o sa cada alunita?

| iknoweverything a răspuns:

Te-aș sfătui să nu încerci astalaughing
Mai bine discuți cu un doctor. nu te baza pe leacuri băbești.