| Razvanelllll a întrebat:

Buna TPU.am si eu o intrebare.am facut o mamografie si imi scrie sani cu structura densa, eretrogena placard fibroglandularse bilateral si nu am primit prea multe lamuriri cu ceea ce inseamna poate cine sa ma ajute cu ceea ce inseamna? va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este un aspect normal pentru o femeie tanara. daca varsta ta este peste 40-45 de ani, trebuie sa vezi daca nu ai niste dereglari hormonale care afecteaza si sanii.

1 răspuns:
| Azµre a răspuns:

Zic să vezi medicul de familie să-ți citească acea analiză și te va lămuri. Așa degeaba zicem noi dacă nu știm cum stă treaba.