| Criss003 a întrebat:

am si eu o intrebare. deci acum iarna nu stiu de ce imi apar niste bubite pe picioare, au aspectul unor cosuri dar nu sunt sunt asa rosiatice. anul trecut tot asa si cand a venit vara si am renuntat la blugi si mi-am luat pantalonii scurti au disparut. si acum iarasi si pe mine ma deranjeaza pentru ca am picioare frumoase si strica tot aspectul chiar daca nu se observa trebuie sa te uiti atent. din ce cauza si cum pot sa le fac sa dispara? dau funditabig grinbig grin plssss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Pielea sufera din lipsa de oxigen,de aer,probabil porti colanti,strampi,ciorapi subtiri,mereu.
Dupa fiecare dus sau baie da-te cu crema hidratanta de corp,va fi si un bun prilej de masaj,si in casa da-ti jos tot de pe tine si poarta pantaloni grosi de trening "aerisiti", care sa nu fie stransi pe picior, la fel de largi ca pantalonii de pijama!
Lasa sangele sa circule si pielea se va oxigena mai mult!