| Anonym313 a întrebat:

Am şi eu o intrebare, se poate face hernie de disc de mai multe ori? De exemplu daca am mai avut inainte si am fost operat, hernia mai poate reveni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Nu știu dacă chiar hernie, dar ideea e ca operația poate ceda. Tata a fost operat acum vreo 20 de ani de hernie, între timp a făcut efort, a ridicat greutăți și acum 2 ani a mai fost operat o data. Nu a fost gen i s-a făcut rău și a ajuns la spital. Cred ca avea dureri, a fost la consult și cumva au "refăcut" operația. Dacă îmi aduc bine aminte era vorba de o pielita/membrana care a cedat.

1 răspuns:
| Afurisenia a răspuns:

Da, daca faci efort, mai ales dupa operatie.