| AlleSiAtat a întrebat:

sper sa puteti sa ma ajutati.Azi dimineata,am mancat in pathee hee,un bol cu lapte si fulgi. Dintr-o data, a inceput sa ma intepe (dar nu acolo unde e burta.mai jos) peste tot.M-am intins si m-a intepat apoi doar in partea dreapta.
A fost chestie de 3 secunde, acum sunt bine (tin sa mentionez ca nu m-a intepat dupa ce am fost la toaleta).I-am spus mamei si ea n-a zis nimic.
Credeti ca a fost din cauza ca trebuia sa merg la baie sau altceva?
Fundita!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FunKie999 a răspuns:

Daca nu a durat mult, inseamna ca a fost un junghi subit! Daca vrei ca acest lucru sa nu se repete, ea niste calciu si evita alimentele nesanatoase.Mananca fructe! Mult succes!

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă mama ta a tăcut, e clar, du-te la budă când te taie, nu mai aştepta să te-n ţepe!

| UnCorpSanatos a răspuns:

Cel mai bine pentru stomacelul tau si sistemul tau digestiv este sa mananci la masa si de preferat fara televizor pentru ca langa televizor nu vei mesteca bine iar bolurile alimentare de formate bine ingreuneaza sarcina stomacului si a celorlalte organe. Poate o fi de la pozitia in care ai stat sau sa nu ai vreun inceput de apendicita.

| AlleSiAtat explică:

Ahh! Inca un detaliu daca va ajuta: Cand m-am trezit, n-am avut nimic, doar dupa ce am inceput sa mananc.Eu ma gandesc si de pozitia in care am stat cand mancam, era oarecum ciudata thinking

| Crinutza99 a răspuns:

Buna... daca te-a durut tare inseamna ca ai mancat putin cam repede si sfatul meu este sa mananci mai incet data viitoare... big grin