| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o mica problema si speram ca poate voi ma puteti ajuta! am facut de curand 15 ani si vreau sa fac muschi dar nu stiu cum! as doari solutii fara sa necesite banii! cele mai bune idei primesc funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Daca ai gantere poti sa faci acasa http://yoyoboy.ro/culturism.html,pe site-ul asta gasesti tot ce trebuie : cum/ce/cat sa lucrezi, ce sa mananci etc. Daca stii engleza intri pe site-ul asta http://scoobysworkshop.com/teen-workout-plan/, pe mine asta m-a ajutat.

| AgentulVIPPro a răspuns:

Multumesc! alte idei mai aveti? peste cateva zile dau funda! va multumesc celor care mi-ati dat idei! va multumesc!

| SmoKeD a răspuns:

Fa abdomene pentru muschii abdominali, tractiuni pentru biceps, flotari cu mainile departate pentru piept, cu mainile apropiate pentru triceps, genoflexiuni(cum faceai cand erai mic la ora de sportlaughing )

| Cromwell a răspuns:

Tractiunile si Flatarile te jta la incepu, isan numai... daca vrei ecva dedurata, ncerac cu iste greutati, daca nu ai poti saiti faci sis singur de ex: sa risidi busteni din ce in ce mai grei sau sa algei cu piatre legat de picore asa os afaci muschi

| xXroboXx a răspuns:

Poi la o sala ar fi cel mai bine[+un profesor] dar daca vrei fara bani o sa fie putin mai greu. Daca ai face rost de niste gantere ar fi super si faci tot felul de exerciti...mai fa flotari, tractiuni...si la un moment dat o sa ajungi si tu strong

| bivo a răspuns:

Pai daca vrei muschi... Apucate si fai flotari sau tractiuni chesti din astea. DA ai grija sa nu te fortezi ca o sa faci febra musculara... xD