| Coloryourlife a întrebat:

Am si eu o problema. Am 13 ani si 9 luni, 1.70m si 61 de kg. As vrea sa mai slabesc. Eu am diabet de 4 ani ce implica 3 mese si 3 gustari. O sa scriu ratia de carbohidrati pe zi. Cea mai buna dieta va primi funda. Normal ca dieta va implica si sport.
Deci:
Masa dimineata: 50 carbohidrati
Gustare: 25 carbohidrati
Masa pranz: 75 carbohidrati
Gustare: 25 carbohidrati
Masa seara: de obicei luam 75 de carbohidrati dar am renuntat la ea si fac decat 2-3 unitati de insulina (depinde de glicemie)
Gustare: 15 carbohidrati

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ainna4 a răspuns:

Iti recomand sa mergi la un nutritionis daca vrei sa slabastei