| FirstTime a întrebat:

am si eu o problema... am matreata si nu stiu cum sa scap de ea, ma enerveaza la culme, am incercat tot felul de samponuri printre care si Vicky sau cum eu zice si dupa ce ma spalam cu ala imi apareau niste pete rosi pe scalp... un sfat, o sugestie cum sa scap. Am 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PurpleDark2 a răspuns:

Heyy
Vara trecuta am avut si eu probleme cu matreata.Eu am incercat samponul Nivea pure gloss(si mai erau 2 tot cu pure, si acelea erau bunicele)si mi-a mai disparut.Nu de tot dar...nu mai este asa rau.Acum cateva saptamana mama s-a luat un nou sampon, Head&shoulders anti-dandruff shampoo&conditionerthinking si am observat ca aproape ca a disparut de tot.
Acum depinde si de scalp.Ar cam trebui sa gasesti un sampon bun pentru scalpul tau.Dar te sfatuiesc sa nu iti tooot schimbi samponul deoarece iti poate daunawinking

6 răspunsuri:
| Attomm98 a răspuns:

Nu prea stiu ce sa zic,samponuri anti-matreata as zice eu da daca ai zis ca te-ai dat deja, ceva naturist poate, nu stiu mai bine du-te vezi un medic.

| AndReeA113 a răspuns:

Dupa ce faci baie, incearca sa te clatesti cu apa si otet.

| costelcosmin32 a răspuns:

Spalate de multe ori cu wasango

| ursachy a răspuns:

Incearca clear, sau syoss

| Pisikmic12 a răspuns:

Pai in primul rand spala-te odata pe saptamana si cauta pe net un sampon special pentru asa ceva...

| FirstTime explică:

Voi incerca Clear si Niveawinking Multumesc de ajutor