| BlondinaBlonda a întrebat:

Am și eu o problemă anul trecut am suferit o operație de penitonita și când este urat afară mă doare foarte tare. Voi ce îmi recomandați? Ce pastile să iau pentru durere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Intr-adevar, complicata situatia. Se mai foloseste No-Spa pentru dureri dar mi-e teama sa nu ai probleme din cauza lui.

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Peritonită se numeste operatia si are legatură cu inflamarea apendicului, nu lua nicio pastilă asa de capul tau fara consult medical, mergi la medicul care te a operat sa te vada si el sa i ti recomande pastile de durere, ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Paracetamol!

| BlondinaBlonda explică:

Peritonita am vrut să zic, corectorul a modificat... Am 18 ani, nu ma operata un singur doctor, ci doi doctori m-au operata

| darrio2007 a răspuns (pentru BlondinaBlonda):

Mergi la cei doi care te-au operat(a) si intreaba-i.

| BlondinaBlonda explică (pentru darrio2007):

Am mai fost și mi-au zis că nu a fost o operație ușoară deoarece era să se spargă in mine peritonita. și pe timp urat o să mă doară... Nu au ce sa îmi de-a pentru dureri... Deoarece după ce am făcut operată și trezită din anestezie nici un calmant nu își făcea efectul pentru a remedia durerea

| BlondinaBlonda explică (pentru darrio2007):

Nu am probleme din cauza la no-spa, dar cred că nu o să își facă efectul... Oricum îți mulțumesc pentru sfat

| darrio2007 a răspuns (pentru BlondinaBlonda):

Pentru putin.

| darrio2007 a răspuns (pentru BlondinaBlonda):

Intr-adevar, complicata situatia. Se mai foloseste No-Spa pentru dureri dar mi-e teama sa nu ai probleme din cauza lui.

| BlondinaBlonda explică:

Am 18 ani, m.au operat 2 doctori, iar eu am vrut să scriu peritonita, dar corectorul a modificat

| GabrielaVilcea a răspuns:

Buna!

Sper ca esti bine. Ai ajuns la control?

Daca mai ai dureri poti urma un tratament natural/non-invaziv cu un dispozitiv medical portabil (B-Cure Laser) aprobat prin CE0197 cu eficacitate demonstrata clinic care se foloseste usor/sigur acasa de 2-3 ori pe zi in zona dureroasa cate 4-8 minute.
Reduce durerea/inflamatia in timp ce stimuleaza vindecarea naturala si asistand in rezolvarea sursei problemei fara efecte secundare.

Poti cere detalii la 0219092 sau aici https://b-cure-laser.ro.
Filmulete explicative aici: https://www.youtube.com/channel/UC5Z1iSN4BAE_sXj8OMMjyzQ

Insanatosire grabnica!