| sddsdsdewre a întrebat:

TPU! Am si eu o problema.De cativa ai ma doare rau spatele si gatul.De fiecare data cand imi rasucesc gatul im trosnesc oasele adica de fiecare data cand ma misc imi trosnesc. Ce pot fac sa in afara sa merg la doctor? E ceva normal pentru ca eu am 10 ani. Cel mai bun raspuns funda.Papa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Mergi de urgenta la doctor(daca nu ai fost deja).
S-ar putea sa ai o deviatie de coloana. Eu am fost la doctor cu dureri mari de spate, si mi-a spus ca am scolioza, si trebuie sa fac mult sport. De atunci nu ma mai doare spatele.

Poate nu e ceva grav. Ai doar 10 ani deci esti inca la pubertate, dar cel mai bine ar fi sa mergi la un doctor, sa te ajute.

1 răspuns:
| venusdoom a răspuns:

Poate ai lipsa de calciu sau o problema ereditra... sau o boala, poate nu ti place sa mergi la doctor dar asta e pe primul loc in momentul de fata. dar dc nu le spui a lor tai? cred ca dotor ar fi primul lor gandhappy