| RoseOfTheFire a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema de ceva timp ma doare jos in partea stanga ca si cum ar fi niste crampe abdominale dar e jos ce o fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să nu fie o colică abdominală și coboară în pelvis. Mergi la medicul de familie pentru investigații, fără frică.
Sănătate!
Pa, pa.

| doctoressa a răspuns:

Buna! Durerea ar putea fi cauzata de o afectiune ovariana sau colonica. Ar fi bine sa mergi la medic pentru invesigatii. http://www.i-medic.ro/analize/ecografia

Elianna
| Elianna a răspuns:

Poate sa fie de la ovar (daca durerea este de la talie in jos). Anexita da o astfel de durere. Asta in cazul in care esti fata.

| wintage a răspuns:

Poate fi de la splina, poate fi hernie, poate fi ceva la colon, poate fi ( fiind fata ) ceva la ovare.
Deci du-te la doctor!

| GeOrGyAnA8 a răspuns:

Splina este in partea stanga ar trebui sa te duci la un consult sa vezi care este problema.Numai sta se poate agrava si poate dai in vreo boala nu este bine sa te joci cu sanatatea