| ÄndrëÿCoolZ a întrebat:

Am si eu o problema! Ieri am facut putin efort pe afara si cam batea vantul dar nu foarte tare! Am stat 2-3 ore si dupa am venit acasa, totul bine iar peste 2-3 ore de cand am ajuns acasa am simtit ca nu mai aud cu o ureche si auzeam un tiuit, am crezut ca e de la oboseala si m-am dus la somn, acum dimineata urechea e chiar mai infundata, nu curge nici un lichid, nimic! Astazi merg la un doctor O.R.L... De la ce sa fie? Tin sa mentionez ca am si "eliberat putin tensiunea" inainte sa se intanple asta, este prima data cand mi se intampla! [ urechea stanga]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 156808532146789 a răspuns:

Din cauza vântului cred ca ai facut otita daca nu stii ca este, e atunci când stai în vânt si se înfundă urechea, practic ca o raceala, dar la ureche si trece nu e nici o problema trece cu picături de urechi pe care le găsesti la farmacie sau cu ulei de măsline încălzit. Pui ulei de măsline pe o lingura deschizi focul si pui lingura deasupra lui încât sa l incalzesti si il pui in ureche si stai pe o parte ca sa cu curgă 15-20 minute fă si tu o data pe zi în max. 5 zile iti trece

3 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Otita e provocata de bacterii sau virusi, nu de vint sau frig.
Cu vintul si frigul e bine sa ne obisnuim succesiv cit si cu ideea ca acestea nu fac rau.

| Edisor27 a răspuns:

Du-te la O.R.L iar el iti va da diagnosticul corect.

| 156808532146789 a răspuns:

ALGator tita se face de la vânt, mai ales când te trage curentul