| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Am si eu o problema. In ultimele trei luni am avut niste dereglari hormonale, mi-a intarziat menstruatia si in acelasi timp am slabit si foarte mult. Ma ingrijoreaza faptul ca mi s-au micsorat sanii si e o problema destul de grava pentru mine, nu-i aveam foarte mari, dar totusi...Mentionez ca am 16 si jumatate. As vrea niste sfaturi cum pot sa-i fac sa revina la cum au fost macar. Multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| emabrumareanu29 a răspuns:

Buna. Mergi mai bine la medicul de familie, explica-i problema. El va stii ce este mai bine pentru tine.

| stavridianaioana a răspuns:

Mai cel mai mai bine e sa te duci la medicul tau de familie sau la un medic specialst. eu asa cred ca ar fi mai bine pentru sanatatea ta si nu te luat dupa niste sfaturi de la unu si de la altu. te pup si sper sa iti rezolvi problema

| kim26 a răspuns:

Sanii de obicei iti scad din cauza faptului ca slabesti. asta cu dereglarea menstruatiei nu e ok. pentru asta trebuie sa consulti un medic, dar pentru sani nu iti fa griji. cu cat te ingrasi sanii iti cresc! :*

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la un endocrinolog si rezolva-ti problemele hormonale.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să mergi la endocrinologie, dozările hormonale, să nu ai hipertiroidism.
Crăciun fericit!
Pa, pa.