| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. In ultimul timp nu simt nevoia sa beau apa prea des. Am ajuns sa beau mai putin de un litru de apa pe zi. Stiu ca e nesanatos dar nu stiu cum sa fac sa beau mai multa apa. In general daca nu imi este sete nu pot nici sa beau. Niste prieteni mi-au zis sa mananc mancarea mai condimentata dar vad ca nu da roade. Idei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Incearca sa consumi altfel de lichide, nu neaparat apa ca atare, adica supe, ciorbe, ceaiuri, apa minerala.
http://www.i-medic.ro/simptome/retentia-de-lichide

1 răspuns:
| fabiola a răspuns:

In general organismul isi ia cat este nevoie.nu este exclus sa iei diferenta din alte forme ale apei!