| Dex_6605 a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema la organul genital(penis). De cateva zile mi sau format niste rani foarte mici dar usturatoare pe pielea de sus a penisului, vreau sa zic ca dupa ce ma masturbez ustura de mor, adica is doar niste taieturi mici. Cand dau pielea in jos atunci doare. Dupa parerea mea cred ca s-a rupt din cauza capului. Mi sa mai intamplat asa cand eram mai mic si am inceput sa ma masturbez.Este vreo problema grava sau doar din cauza ca nu m-am mai mastubrat de un timp(3 zile). Vreau sa mentionez ca ma masturbez in fiecare zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa te opresti, la un moment dat masturbarea te poate ucide.

| NoChanceForUs a răspuns:

Stii,si sexul e o alternativa.

| Florin112342 a răspuns:

Consulta un doctor...masturbarea este sanatoasa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In afara de excesul de masturbare dus la absurd, probabil nu esti prea atent la igiena si te-ai ales cu o infectie genitala. Trebuie sa te vada un dermatolog.

| cris_2039 a răspuns:

Fiecare adolescent se masturbeaza zilnic dar nu e nimic comun cu ce ai.Mai degraba ai nevoie de o igiena corecta iar ranile se vor vindeca.Mai bine incearca sa faci o pauza de citeva zile si sa te speli cam de doua ori pe zi pina se vindeca, sunt sanse sa faci imflamatii!