| emyy31 a întrebat:

Buna tpu.am sistemul imunitar destul de scazut racesc ft repede si as vrea sa il intaresc.imi puteti spune un tratament, ceva care sa aiba rezultate ft bune.multumesc anticipathappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Cica echinaceea ajuta :-? nu am incercat
"Echinaceea trateaza si previne aproape toate tipurile de boli. Cei ce consuma echinaceea regulat au un sistem imunitar puternic si se imbolnavesc foarte rar."
http://www.roportal.ro/......e-4208.htm

| Mariiko a răspuns:

In primul rand, daca fumezi, lasa-te. In rest, probabil ca stii despre astea: mananca fructe, legume, bea apa, lactate, ai grija cand si ce mananci, referindu-ma la carne, etc. Stiu ca raspunsul e cam sec si fara esenta dar incerc sa te ajut cu ce stiu big grin laughing. Daca asa esti tu de felul tau, consulta-ti medicul de familie.winking Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca multe fructe, legume (astea 2 in specia) si lasa alcoolul sau tutunul

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa paranteza voiam sa spun si produse care vin de la animale

| kzd a răspuns:

Intreaba doctorul ce e de facut, dar eu stiu ca trebuie sa mananci fructe si daca poti sa iti faci suc de fructe si fara tigari.