| Eu29492928 a întrebat:

am slăbit prin înfometare 20 de kg in vreo jumatate de an, si imi cade foarte mult par, ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| DiannaDi a răspuns:

Ia pastile Forcapil! Sunt cele mai bune!

| RAY a răspuns:

Poate fi din cauza tiroidei,ths mare sau carente de vitamine,vezi de multe fructe,legume, acum i sa te ingrasi din nou, rata metabolica e la pamant, sistemul imunitar si el, a slabi inseamna o schimbare pe viata, in fine du-te la doctor roaga-te sa nu te racesti ca va fi naspa

| ancaval a răspuns:

Ia mai multe vitamine.

| Digikey a răspuns:

Ti se pare de foame.
Parul nu cade de la infometare.Cade din 1000 de alte motive.
Poate ai avut o dieta dezechilibrata si ai consumat aiureli. Poate esti stresata etc.

| ArmyCaptain28 a răspuns:

Ai facut cea mai mare greseala. Un corp sanatos slabeste prin deficit caloric, nu prin „infometare". Banuiesc ca ti-ai dat metabolismul peste cap si apar efecte secundare. Recomandarea mea este sa mergi de urgenta la un medic endocrinolog, el te va sfatui ce poti sa faci pentru a-ti regla metabolismul. Iti repet, mergi de urgenta, dereglarea glandelor corpului nu este o joaca.

| Digikey a răspuns (pentru ArmyCaptain28):

Am auzit pe cineva care a incercat sa slabeasca cica prin infometare.In loc de 6 hamburgeri manca doar 5.Si simtea tot timpul apoi senzatie de foame.

| EuAMG a răspuns:

Sa te alimentezi....nu este normal la cap daca asta a fost soluția ta pentru a slabi