| lurixxx a întrebat:

Am varicela! Ma mananca ingrozitor, am incercat alcol mentolat, crema mentolata insa fara nici un rezultat. Acum vreau sa incerc lotiunea CALAMINE ca am auzit ca e foarte buna.
Cine stie cat dureaza perioada in care te mananca de iti vine sa plangi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe mixtură mentolată. Trebuia să-ți prescrie medicul de familie ceva.
Sănătate.
Pa, pa.

| onasis1961 a răspuns:

Incearca cu glicerina boraxata.
http://www.pediatrucluj.ro/2011/04/15/varicela/

| darrio2007 a răspuns:

Tu faci tratamentul dupa ureche? Sa vezi daca merge? Du-te la un medic sa iti dea tratamentul potrivit.Nu te vindeci pe TPU.

| lurixxx explică (pentru darrio2007):

Mama mea e medic. Varicela trece de la sine nu iti trebuie tratament, insa iti trebuie o solutie sa te ajute sa scapi de mancarimi, sa nu te scarpini.

| darrio2007 a răspuns (pentru lurixxx):

Atunci intrebarea ta aici nu are nici un rost.De ce mai intrebi pe site daca mama ta este medic? Crezi ca altcineva decat un medic iti poate da raspunsul?

| lurixxx explică (pentru darrio2007):

Asta pentru ca ma mananca ingrozitor si voiam sa aflu ceva "medicamente neconventionale" adica leacuri babesti sau ce ati folosit voi cand ati trecut prin asa ceva.

| Azµre a răspuns:

Dă-ți cu pudră

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Te poţi da cu pudră, sau ceva mentolat.
O săptămână, două.
Te pup, să te faci bine!