| foreveraloneexista a întrebat:

Are ceva daca ma spal pe dinti mai mult de 3 ori pe zi? (nu suport ca dupa ce mananc sa nu ma spal pe dinti)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| XxPufosheniaXx a răspuns:

Este indicat sa te speli pe dinti de cel putin 2 ori pe zi, insa daca simti nevoia sa te speli de mai multe ori pe zi nu e nici o problema! E chiar foarte bine happy

7 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Heei,foreveralone!laughing
Teoretic ar trebui sa ne spalam pe dinti dupa fiecare masa, dar chiar de 4 ori mi se pare putin cam mut.Cred ca, cu timpul, dintii tai vor deveni mai sensibili.Eu as zice sa nu te speli decat de 3 ori pe zi si foloseste o pasta de dinti speciala pentru dinti sensibili, ca sa nu afecteze atat de mult smaltul! Si ca sa obtii senzatia aceea de "curat" dupa o masa, poti incerca sa mesteci guma sau sa bei un pahar plin cu apa.

| mona a răspuns:

Nu are nimic, e bine ca ti la igiena ta orala

| GabiiHaș a răspuns:

Nu,e foarte bine pentru igiena oralawinking.

| xXdoareuXx a răspuns:

Nu are ce sa fie rau.

| Juleuuss a răspuns:

Nu, de ce ar avea cevea?

| charna a răspuns:

Nu

| claudyu112 a răspuns:

Merge si de 2 ori dimineata si seara