| filaret03 a întrebat:

are cineva de aici adhd?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

De ce? Suferi de Adhd?

| blueangel99 a răspuns:

Nu.
Îmi pare bine să văd că-ţi pasă.
Sper că sunt puţini cei cu adhd.
Iar,, ghinioniştii''... Domnul să-i aibă în pază

| saria a răspuns:

Nu,sper ca nici cineva apropiat tie nu are.
O definitie scurta pentru cei care nu stiu ce este adhd :ADHD este o tulburare comportamentală care afectează mai ales copiii și se manifestă prin imposibilitatea acestora de a se concentra asupra unui anumit subiect sau unei anumite acțiuni. Netratată poate avea consecințe negative pe termen lung (psihologice, sociale, economice).

| AdeElLl a răspuns:

Ce e adhd?

| Dragoselu12345 a răspuns:

Adhd este o boala care se manifesta prin superactivitate nu te poti controla alregi in continu ai o energie foarte ridicata in care nici noaptea nu poti sa adormi este o boala grava si nu se stie cum se poate trata dar sunt foarte putini care o au.

| 2for2 a răspuns:

ADHD- Deficit de atentie, Hiperactivitate, Impulsivitate.ADHD nu este considerat o boala ci un sindrom.Sunt foarte multi cei care au adhd recunoscundu-se le copii dar si adulti, dar din pacate nu toti parintii recunosc, o iau ca pe ceva f. grav.Este grav daca nu depistezi la timp sa faci tratament care exista,deoarece in timp ai de pierdut, ma refer in scoala in primul rind, cu prietenii.Cu inaintarea in virsta, persoana i-si mai inbunatateste comportamentul. Daca ai tratament si cine sa te indrume poti descoperi ca ai talent in ceva anume.Este greu pentru. parinti mai ales cind sunt mici, dar crescind sa stiti ca sufera si ei ca nu inteleg de ce sunt ei diferiti de restul sau sunt marginalizati de ceilalti.

| 2for2 a răspuns:

Cateva exemple de persoane faimoase cu ADHD :EINSTEIN,JIM CARREY, WOOPI GOLDBERG, ROBIN WILLIAMS si lista nu se termina.In concluzie cred ca ai mai multe sanse sa ajungi ceva sau cineva in viata CU ADHD daca stii spre ce sa i-ti indrepti asa zisa "hiperactivitate" avind alaturi si sustinatori pina sa te ridici.